Металеві підвісні стелі
Розгляд і аналіз різних будівельних матеріалів і систем, дозволяє грамотно виконувати будівництво і ремонт будинків та приміщень. Сьогодні ми розглянемо металеві підвісні стелі, їх типи та можливості, тим більше що дана категорія представлена в дуже широкому спектрі.
Метал на стелі – вигідно, зручно, красиво
На самому початку слід зазначити, що дана продукція відноситься до підвісним стелям. Підвісні стелі з металу можна використовувати як в приміщеннях громадських будівель, так і в індивідуальному будівництві.
Всі переваги підвісних стель з металу
Для дизайнерів і архітекторів дана продукція представляє безперечний інтерес величезною різноманітністю форм і колірної палітри. Особливо важливим в даному випадку є те, що дана продукція крім естетичних функцій є ще й дуже функціональною.
Металевий підвісна стеля виготовляється з тонкого алюмінію або сталі, з різним декоративним покриттям. Це може бути металізований шар або може бути нанесена глянцева або матова фарба, а також полімерне напилення.
Будь-які металеві стелі володіють відмінними особливостями, такими як:
Довговічність
Краса
Пожежобезпечність
Гігієнічність
Вологостійкість
Основні види і типи
Як більшість підвісних систем, підвісний металевий стеля складається з окремих модулів різної конфігурації і форми.
Вони можуть бути:
Гофрованими
Гладкими
З малюнком або без нього
Порада фахівця – стелі з металу не є акустичним матеріалом.
Правильний вибір – на що варто звернути свою увагу
Вибираючи підвісна стеля з металевих панелей слід звернути увагу не тільки на його зовнішній вигляд, але і врахувати в якому приміщенні він буде використовуватися.
Якщо вам необхідна хороша звукоізоляція, можна вибрати підвісний металевий стеля, що складається з перфорованих панелей.
Можна застосувати спеціальне мінеральне покриття або покриття з скловолокна. Покриття наклеюється на зворотний бік панелей, покращуючи їх звукоізоляцію.
Раніше ми згадували, що окремі модулі випускаються у вигляді широких або вузьких панелей, бувають модулі касетні і коміркового типу.
Відкриті чи закриті – вибір за вами
Стеля відкритого типу
Ще одним важливим якістю даного покриття є те, що його можна придбати на замовлення. В даному випадку підвісні стельові системи можуть бути виконані як в закритому, так і у відкритому варіанті.
Відкритий варіант підвісної металевого стелі являє собою тільки елементи підвісної системи.
Особливості будівлі та монтаж – зробіть правильний вибір
Монтаж металевих стель варіюється в широкому діапазоні:
Якщо, приміром, касетні стелі встановлюються із застосуванням звичайних систем, то підвісна стеля з металевої рейки (рейковий) використовує спеціальні, розроблені саме під нього конструкції.
Ця обставина свідчить у першу чергу про те, що хоч металеві підвісні стелі і вважаються схожими один на одного, але коли виконується установка і монтаж, вони можуть виявитися зовсім різними системами.
Даний факт необхідно враховувати при виборі того чи іншого стелі, це в свою чергу є складним, так і дуже зручним.
Адже пристрій окремих будівель та приміщень може істотно відрізнятися один від одного, тому система кріплення не підходяща для одного будинку може бути з успіхом використана в іншому, в якому неможливо застосувати щось інше.
Стелі рейкового типу
Рейковий тип
Далі ми хочемо трохи детальніше розповісти про дані стельових системах.Рейкові стелі мають ще одну назву – лінійні. Із самої назви стає зрозумілим, що збираються вони з вузьких, окремих панелей.
Необізнаній людині може здатися, що дані стелі являють собою найпростіший варіант пристрою підвісної стелі. Це досконале оману.
Великі можливості
Варіант дизайну
При уявній простоті, з допомогою рейкової стелі можна змонтувати стелю узгоджується з самими сміливими ідеями дизайнера.Важливо розуміти, що окремі панелі випускаються в дуже широкому діапазоні розмірів, форм і кольорів.
Багато хто може задатися питанням – а як можна поєднати на одному стелі панелі абсолютно різного типу?Питання зрозумілий і має право на існування.
Справа в тому, що в даний час існують елементи системи, які можна назвати універсальними. Вони розроблені саме для таких варіантів і дозволять вам своїми руками встановити одночасно на одному стелі рейкові панелі абсолютно різного типу.
Вся справа в особливості направляючих, таким чином створюються стелі абсолютно неповторних форм і кольорів.
Обираючи той чи інший тип стельового покриття, через незнання люди часом відмовляються від використання в своєму інтер'єрі окремих матеріалів, за великим рахунком абсолютно необгрунтовано.
Так рейкові стелі у багатьох асоціюються з плоскою поверхнею. Досконале оману:
Використовуючи дану систему можна виконати стельове покриття як абсолютно рівним, так і криволінійним. Для цього достатньо придбати панелі зігнутої форми.
Наша довідка – у продажу є окремі рейкові панелі зігнуті під різним радіусом і кутом.
Комбінуючи їх, можна досягти виконання найскладніших форм.
Горизонталь, вертикаль – все по вашому смаку
Монтаж у вигляді хвилі
Але і це ще не все. Застосування панелей різної конфігурації і кольору, може бути не тільки у вертикальній, але і в вертикальній площині і під різними кутами, в тому числі можна встановити річкові панелі з радіальним розбіжністю.
Використання спеціальних, внутрішніх вставок дозволяє приховувати місця з'єднання панелей, домагаючись візуального ефекту цілісного елемента.
Установка на вулиці – що необхідно знати
Установка на вулиці
Як уже раніше говорилося, підвісні стелі можливо встановити в абсолютно різних приміщеннях і місцях, в тому числі і на вулиці. Ви можете з успіхом використовувати їх в альтанках і різних навісах.
Встановлюючи рейкові систему на вулиці важливо розуміти, що не кожна панель підійде для цього. Ні, звичайно встановити її можна, але прослужить вона довго?
Адже вулиця передбачає вплив на стельове покриття додаткових навантажень відсутніх у приміщеннях. До них можна віднести підвищену вологість і вітер, а також інші природні явища.Рейки виготовляються з металу товщиною 0,3 – 0,6 мм.
Як стає зрозумілим, товщина грає одну з головних, але не основну роль:
При виборі панелей, якщо передбачається використовувати їх на вулиці, варто звернути увагу також на геометрію панелі.
Наявність додаткових ребер жорсткості значно збільшує їх стійкість до зовнішнього впливу.
Наша порада – купуючи рейкові панелі, уважно вивчіть документи. Особливу увагу зверніть на показник опору вітровому навантаженню. З рекомендаціями можна ознайомитися у Сніп 2 .01. 07 — 85.
Також необхідно правильно розрахувати крок несучого профілю. В іншому випадку ваш стеля просто деформується після більш менш сильного вітру.
Несучі стрингери виготовляються з алюмінію або сталі.
Перший крок – самий важливий
Інструкція з монтажу наказує, що установка рейкової стелі починається з установки пристінного куточка.Рівень його кріплення, як раз і є рівнем, на якому і буде перебувати майбутній стелю.
Це найважливіший етап установки, помилки тут неприпустимі.Порушення приведуть до перекосів і повній переробці всієї конструкції.
Більш детально про встановлення рейкової стелі своїми руками, написано на сторінках нашого ресурсу в спеціальному розділі. Там ця тема висвітлена більш широко.
Простота і ефективність – основний фактор
Що ще важливо відзначити, що всі конструкції вироблені провідними компаніями світу зроблені таким чином, що монтаж і демонтаж окремих елементів може здійснюватися без використання спеціальних пристосувань та інструментів.
Обслуговування – все дуже просто
Щодо обслуговування рейкової стелі можна сказати коротко – його можна мити і протирати різними миючими засобами, а також використовувати неагресивні розчинники.При цьому треба намагатися не дряпати його поверхню.
Стелі панельного типу
Розглянемо детальніше панельні стелі. Їх основна відмінність від описаних вище рейкових, полягає в розмірах використовуваних панелей. Вони мають велику ширину і при цьому їх краї загнуті з усіх чотирьох сторін.
Основні розміри
шириною 300 мм і довжині досягає 6000 мм, дану конструкцію можна встановлювати використовуючи великий крок кріплення.
Цим досягається значна економія на кріпильних елементах.
Якщо в невеликих приміщеннях дана обставина не грає істотної ролі, то в приміщеннях значної площі економія може бути досить великою.
Матеріал і можливості установки
Як і в попередньому випадку, ці панелі можуть бути встановлені на несучих зігнутої форми.
Панельні стелі виготовляються із сталі і алюмінію. При цьому якщо панель виготовлена із сталі, товщина її буде становити 0,6 мм, а з алюмінію 0,7 мм.
Така конструкція дуже добре інтегрується з різним освітлювальним обладнанням.
Кріплення – види і способи
В даний час існує два види з'єднань:
Стик закритий з проміжком в 10 мм
Стик закритий у якого є V – образна фаска.
Елементи кріпляться також двома способами:
Виробляється замиканням аналогічним рейковим стелям
Методом кріплення на торцеві профілі.
Є ще один варіант, при якому окремі панелі встановлюються на петлях. Це дуже зручний спосіб, коли є необхідність контролю за межпотолочным простором.
Наприклад, у вас там проходять певні комунікації.
В такому випадку необов'язково знімати панелі, досить просто відкрити їх з одного краю, другий край закріплений на рухомий петлі. Досить зручно.
Настала черга розглянути підвісні касетні системи і комірчасті.
Касетні стелі
У вигляді шахової дошки
Почнемо з касетних. Окремі елементи можуть мати квадратну, так і прямокутну форму.
Розміри і види
Частіше інших зустрічаються касетні стелі касети з розміром 600Х600 мм,
Якщо ми будемо розглядати касети прямокутної форми, то в даному випадку ширина коливається в діапазоні 300 і далі до 625 мм, а довжина в межах від 300 і далі до 1500 мм. Як і будь-які інші металеві підвісні стелі, касетні виготовляються із сталі або алюмінію.
Якщо касета виготовлена із сталі, то для цього використаний метал товщиною 0,5 мм, в алюмінієвому варіанті цей параметр дорівнює 0,6 мм. Зверху наноситься полімерне або металізоване покриття.
Види та способи кріплення панелей
Поверхня касет може бути перфорованої, гладкою або з штампованим малюнком.На них також може наклеюватися шар, що складається з звукопоглинального матеріалу.
Кріплення здійснюється на підвісну систему з розмірами від 15 до 24 мм або з використанням профілю Clip-in.
Касетні стелі надають вільний доступ в міжстельовий простір.
Комірчасті стелі
Схема пристрою
Вид і розміри
На відміну від раніше описаних, ніздрюватими називаються стелі, зібрані з U - образного профілю розміром 4 – 24 мм.
Стеля являє собою грати, змонтовану на підвісній каркасі з використанням U або T – подібних профілів.
В зібраному вигляді це відкрита поверхню у вигляді квадратних гнізд.
Як і всі інші стелі, комірчасті збираються з окремих модулів. У продажу є елементи різного розміру:
600 Х 1200 мм
600 Х 600 мм
При цьому модулі осередків теж варіюються від 50 Х 550 до 200 Х 200 мм.
Висота U –образного профілю теж може бути різною і вона безпосередньо пов'язана з розміром вічок. Основний показник коливається у межах 22 – 80 мм.
Собирать такой потолок довольно просто, а открытое пространство ячеек представляет для архитекторов и дизайнеров широкий выбор для осуществления различных вариантов дизайна помещения.
Цветовая палитра данного покрытия тоже представлена в очень широком диапазоне.Особенно выгодно устраивать такие потолки в высоких помещениях, где бывает очень большое скопление народа. Цена на них не очень велика и для больших помещений их использование представляется рентабельным.
В таких потолках просто устроить систему пожаротушения и вентиляции.
При нештатної ситуації дим і гар безперешкодно надходять в міжстельовий простір, з якого вони благополучно видаляються, а через решітки надходить вода для гасіння.
Вся додаткова інформація
Ми розглянули різні підвісні стелі з металу. Більш докладно про кожну з них, способи монтажу та обслуговування, ви можете дізнатися, прочитавши відповідні статті або переглянувши відео та фото даних конструкцій на нашому ресурсі.
Удачі вам!